1. Nová auta
  2. Již brzy
  3. Yaris Cross
Každá schopnost se počítá
Posouvejte Přeskočte

Nový Yaris Cross

Nenechte se ničím zastavit

Svět je plný zajímavých příležitostí – a Yaris Cross se rozhodně nenechá ničím zastavit. K obratnosti kompaktního vozu do města přidává všestrannost, moderní technologie a polohu za volantem jako ve vozech SUV. Nový Yaris Cross přináší svobodu bez hranic, s patřičným stylem a bez zbytečného stresu.

Sebejistý postoj
Suverénní konektivita
Agilní hybridní pohon
Technologie, která chrání
100% Hybrid
S hybridem o krok napřed

S hybridním pohonem od Toyoty se můžete bez obav vypravit skutečně kamkoli. Obě varianty hybridního pohonu s autonomním dobíjením sebejisté od prvního okamžiku, kdy stisknete tlačítko Start, nabízejí suverénní jízdní schopnosti i mimořádně hospodárný provoz. Žádný důvod se zdráhat – Yaris Cross má dost energie dopravit vás, kamkoli si vzpomenete.

1.5 HYBRID 130 k

Toto je hybridní výkon bez kompromisů – pohon 1.5 Hybrid 130 k má dostatek energie za všech okolností, v rušných ulicích města i při dlouhých přesunech po dálnici.

1.5 Hybrid 116 k

Pohon 1.5 Hybrid 116 k, mimořádně hospodárný a ideální pro jízdu ve městě, je bránou do světa hybridních technologií.

 

Toto je hybridní výkon bez kompromisů – pohon 1.5 Hybrid 130 k má dostatek energie za všech okolností, v rušných ulicích města i při dlouhých přesunech po dálnici.

Pohon
1.5 HYBRID 130 k
Výkon
130 k
Spotřeba paliva
4,5 l/100 km
Nízké emise
103 g CO2/km

Pohon 1.5 Hybrid 116 k, mimořádně hospodárný a ideální pro jízdu ve městě, je bránou do světa hybridních technologií.

 

Pohon
1.5 Hybrid 116 k
Výkon
116 k
Spotřeba paliva
4,4 l/100 km
Nízké emise
100 g CO2/km

Představujeme nový
Yaris Cross

Vyobrazené stupně výbavy nemusejí představovat danou řadu. Nabídka prvků výbavy se může lišit v závislosti na konkrétním trhu.
Zobrazené barvy jsou pouze ilustrativní a nemusí být ve vaší zemi dostupné.

Design
Styl, který vás nenechá chladnými
Tak vypadá chytrý design pro snadné proplétání městem. Yaris Cross, kompaktní svými rozměry, avšak se suverénní polohou za volantem, byl přímo zrozen pro nástrahy městského života. Vůz s prostornou a všestrannou kabinou dává svým robustním zevnějškem jasně najevo, co od něj můžeme očekávat: Toto je malý vůz s velkými ambicemi.

Efektní design

Robustní styl SUV je dokonale sladěn s moderním dvoubarevným lakováním v zeleném odstínu Zelená – Urban.

Nepřehlédnutelné proporce

Klíčem k sebevědomému vzhledu SUV jsou výrazná 18“ kola v nejvyšších výbavách.

Vysoký posaz, dobrý pocit

Vysoká poloha za volantem, přispívající k jistotě a dobrému výhledu všemi směry, je klíčem k bezpečné jízdě bez zbytečného stresu.

Dobře využitý prostor

Nový Yaris Cross s prostornou kabinou má vždy dost místa k vašemu rozletu. Nakládání usnadňuje elektrické otevírání výklopné zádě mávnutím nohy.

Rozdíl je skrytý v detailech

Dekory kabiny a prošívání sedadel v zeleném odstínu Zelená – Urban odráží rozhodný styl vozu s odkazem na stejný odstín exteriéru.

Elektrifikovaný výkon: Odpovědi na vaše dotazy

Hybridní revoluci spustila Toyota již před více než 25 lety a svět s nižšími emisemi pomáhá budovat dodnes. Hybridy spojují elektrický pohon s výkonnými benzínovými motory ve prospěch suverénních jízdních schopností a každodenní praktičnosti.

Hybridní vozidla hladce přepínají mezi klasickým spalovacím motorem a efektivním elektrickým pohonem. Využívají tak dva různé zdroje energie: benzínový motor a elektromotor.

Hybridy využívají elektrickou energii při rozjezdu, a dokonce za ustálené jízdy rychlostí až 135 km/h. Jelikož většina hybridů od Toyoty používá pohon s autonomním dobíjením, při poklesu nabití baterie pod určitou úroveň se přebytečný výkon spalovacího motoru využívá k dobíjení baterie.

Hybridy používají průkopnickou technologii baterií s autonomním dobíjením. Využívají dva zdroje energie. To znamená, že na rozdíl od čistých elektromobilů a plug-in hybridů je nemusíte kvůli dobíjení zapojovat do zásuvky.

Průkopnická technologie baterií používaná v hybridních vozech Toyota byla navržena tak, aby spolehlivě fungovala po celou životnost vozidla. Některé mechanické součásti (jako např. spojka, alternátor nebo startér) se zde dokonce vůbec nepoužívají, a tak opět klesá riziko nepředvídaných budoucích výdajů. Na všechny součásti hybridního pohonu včetně hybridní baterie se navíc standardně vztahuje pětiletá záruka Toyota (s omezením na 100 000 km, podle toho, co nastane dříve).

Rozlišujeme tři základní typy hybridních vozidel: Mild hybridy, full hybridy a plug-in hybridy. Mild hybridy využívají elektromotor pouze na podporu spalovacího motoru při akceleraci nebo za ustálené jízdy, protože samotný elektromotor není schopen vozidlo pohánět. V případě full hybridních pohonů Toyota s autonomním dobíjením si čistě elektrickou jízdu můžete ve městě vychutnávat až po 80 % času, a to do rychlosti až 135 km/h. Plug-in hybridy fungují stejně jako hybridy, ale mají větší baterii na podporu čistě elektrického cestování. Další informace o hybridech
Technologie
Vždy ve spojení
Soužití s Yarisem Cross usnadňují intuitivní technologie. Vezměte si s sebou vlastní digitální svět, zprostředkovaný systémem Toyota Smart Connect s bezdrátovým připojením a 10,5" dotykovým displejem. Vždy o krok napřed budete díky digitálnímu přístrojovému štítu o velikosti 12,3", cloudové navigaci a on-line aktualizacím softwaru.

Všechny informace tak, jak je potřebujete

Digitální přístrojový štít jasně a přehledně zobrazuje vše potřebné, jako například rychlost, využití hybridního pohonu nebo zvolený jízdní režim.

Hladce fungující uživatelské prostředí

Yaris Cross přináší nejrůznější technologie k usnadnění života, od bezdrátového připojení a hlasového ovládání až po cloudovou navigaci nebo on-line aktualizace. Zvládnete více a s menší námahou.

Telefon jako klíč

Máte-li u sebe telefon v roli chytrého digitálního klíče, snadno svůj Yaris Cross odemknete bez nutnosti sahat do kapsy nebo tašky.

Vše na první pohled

Díky 12,3" přístrojovému štítu máte vše plně pod kontrolou, se všemi klíčovými jízdními údaji přesně tam, kde je potřebujete mít, prezentovanými tak, jak vám vyhovuje.

Bezpečnost
Toyota T-Mate – Pro bezpečnější cestování
Nový Yaris Cross nabízí bezpečnostní funkce na vrcholu třídy prostřednictvím systému T-Mate, spolehlivého partnera pro vaše cestování. T-Mate zahrnuje řadu systémů na podporu řízení a ke zvýšení bezpečnosti jízdy, ať již na dálnicích, ve městě nebo při parkování. Se systémem T-Mate jste vždy v bezpečných rukách. V seznamu níže jsou uvedeny pouze vybrané prvky.