1. Nová auta
  2. GR86

Zbrusu nová Toyota GR86

Opět ve spojení s vozovkou

Představujeme zbrusu novou Toyotu GR86, vaši vstupenku do vzrušujícího světa GR.

GR86 zhmotňuje podstatu kultovních sportovních vozů od Toyoty vč. modelů 2000GT a AE86 a je jedním z posledních zástupců svého druhu. Konstrukce agilního vozu s atraktivními jízdními vlastnostmi se přímo inspirovala našimi zkušenostmi z motorsportu, a přináší tak jedinečné zážitky s důrazem na to, co je skutečně nejdůležitější: zprostředkovat nefalšovanou radost za volantem.

Jste připraveni opět najít propojení s vozovkou?

Vyšší výkon, větší úsměv na tváři

GR86 přebírá vše, čím bylo GT86 tak zábavné za volantem, a šroubuje nadšení do ještě vyšších obrátek. Elegantní a rafinovaná karoserie kupé kombinuje lehké materiály, jako např. hliníkovou střechu, s aerodynamikou inspirovanou motoristickým sportem ve prospěch špičkové ovladatelnosti a stability. GR86 s novým a lehkým čtyřválcem 2,4 litru typu boxer je příslibem atraktivních jízdní schopností, které na vaší tváři zaručeně vykouzlí úsměv.

Analogové smyslové vjemy v digitálním světě

Když se řekne GR86, můžete se těšit na sportovní vůz s chováním, které věrně odpovídá tradiční koncepci s motorem vpředu a pohonem zadních kol. Kromě dokonalého rozložení hmotnosti přináší nízké těžiště pro vyšší agilitu v zatáčkách při současném zvýšení torzní tuhosti o 50 % ve srovnání s předchůdcem.

A výsledek?

Ostřejší handling, lepší zpětná vazba od řízení a ještě vyšší radost za volantem, kde se každý váš pokyn a každá nuance vozovky promění ve skutečný smyslový požitek.

Galerie GR86

Zbrusu nová Toyota GR86 se ukázala přímo v akci na proslulém Festivalu rychlosti v Goodwoodu. Podívejte se do galerie obrázků na další snímky z dynamické premiéry.

Obrázky v galerii se vztahují ke konkrétnímu modelu, nikoli ke stupni výbavy.